Jak sprawdzić przebieg samochodu z Niemiec?

Aby sprawdzić przebieg samochodu z Niemiec, możesz skorzystać z usług oferowanych przez niemiecki rejestr krajowy „Kraftfahrt-Bundesamt” (KBA). Jest to instytucja odpowiedzialna za prowadzenie rejestrów pojazdów i przechowywanie informacji o historii pojazdów.

Aby sprawdzić przebieg samochodu z Niemiec za pośrednictwem KBA, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Wejdź na stronę internetową KBA

Otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź oficjalną stronę internetową KBA.

Wybierz odpowiednią usługę

Na stronie głównej KBA znajdziesz różne usługi dotyczące pojazdów. Upewnij się, że wybrałeś lub wybrałaś opcję umożliwiającą sprawdzenie historii pojazdu (Fahrzeugdaten).

Podaj numer VIN

W celu uzyskania informacji o przebiegu samochodu, będziesz potrzebować numeru VIN (Vehicle Identification Number) lub wersji niemieckiego – „Fahrgestellnummer”. Numer VIN jest unikalnym identyfikatorem pojazdu i znajduje się na tabliczce znamionowej pojazdu lub w dokumentach.

Potwierdź dane i uzyskaj raport

Wprowadź numer VIN w odpowiednie pole i potwierdź, że jesteś osobą uprawnioną do uzyskania tych informacji (np. poprzez podanie odpowiednich danych identyfikacyjnych pojazdu). Następnie możesz uzyskać raport, który powinien zawierać informacje o historii pojazdu, w tym o przebiegu.

Należy pamiętać, że korzystanie z usług KBA może być płatne. Opłata zależy od rodzaju raportu i zakresu informacji, które chcesz uzyskać. Przed dokonaniem płatności upewnij się, że masz dostęp do wiarygodnych źródeł i że wybierasz oficjalną stronę internetową KBA, aby uniknąć oszustw.

Alternatywnie, istnieją również komercyjne firmy oferujące usługi sprawdzania historii pojazdów z Niemiec. Warto wtedy sprawdzić, czy dana firma ma pozytywne opinie i czy jest wiarygodnym dostawcą takich usług.